Teknoloji

Web Sitelerinden Veri Çekme Ve Data Toplama Nasıl Yapılır?

Web Sitelerinden Veri Çekme Ve Data Toplama Nasıl Yapılır? Toplu bir şekilde data toplamak için neler yapabilirsiniz? Bu yazımızda internet üzerinden nasıl veri çekilir? sorusunun yanıtına bakacağız.

Web Sitelerinden Veri Çekme Ve Data Toplama Nasıl Yapılır? İnternet üzerinden mevcut olan verileri toplamak ve düzenlemek için bazı programlardan yararlanabilirsiniz. Bu programlar sizlere ürünler hakkındaki bütün bilgiyi toplayıp çıktı olarak sunabiliriz. İnternet sitelerinden veri çekme programı var mıdır? Bu programlardan bir tanesi Datacoldur. Datacol üzerinden tüm verileri anlık olarak sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz.

Datacol Programı

İnternet sitesinden data çekmek, ayrıştırmak ya da bu verileri düzenlemek için bu programdan destek alabilirsiniz. Datacol programı ile şu işlemleri yapabilirsiniz;

  • Alışveriş adresleri üzerinden ürün datası alabilirsiniz.
  • SEO analizleri için kullanabilirsiniz.
  • Yazı içeriklerini alabilirsiniz.
  • Site üzerinden iletişim bilgilerini alabilirsiniz.
  • Sosyal medya bilgilerini toplayabilirsiniz.

Data toplamak için aklınıza gelen her veri program üzerinden yapılabiliyor. Sadece bir kaç tıklama ile tüm verileri toplu halde alabilirsiniz. Sadece dataları toplamak istediğiniz sayfayı göstermeniz yeterlidir.

Datacol Programı Nasıl Kullanılır?

Datacol programını açtığınız zaman sizleri;

Menü,

Fast Setting,

Working campaign table,

Campaign Tree

News,

Results display area,

Status bar karşılayacaktır.

Bu butonları kullanarak veri çekme işlemlerini başlatabilirsiniz. Web site data çekme işleminde herhangi bir hata olursa hata nedenini de kolayca görebilirsiniz.

Web Siteden Veri Nasıl Çekilir?

  • Menüde bulunan ‘Campaigns’ kısmına sağ tıklayın,
  • Add Campaign Wizard seçin,
  • Ekrana gelen kısımda yeni data bölümüne bir ad girin,
  • ‘Set Input Data’ bölümünden veri çekmek istediğiniz linki girin,
  • Link Gather Mode, bölümü hangi dataları toplamak istediğinizi soracaktır. Bu bölümden size uyan kısmını seçtikten sonra ‘Autotunning’ tuşuna basın.

Sitede alınacak verileri alarak kendi siteniz için rol model oluşturabilirsiniz. Hangi veriyi çekmek istiyorsanız mutlaka o ürünün adresini eklemeniz gerekir. Site üzerinden istediğiniz veriyi elde etme hakkınız bulunuyor. Karşınıza gelen ürün detaylarını e posta olarak ya da farklı iletişim kanalları üzerinden alabilirsiniz. DCBots Datacol programı aradığınız toplu veri çekme deneyimini en iyi şekilde sunabiliyor. Programı hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu