Güzellik

Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir

Waterproof dayanıklı rimel modelleri sudan etkilenmeyecek olarak geliştirilmiştir. Bu nedenle gözden çıkarılması zor olmaktadır. Suya dayanıklı rimel nasıl çıkar, temizlenir? Yazımız içerisinde bu maskaradan kurtulmanızı sağlayacak yöntemlere yer veriyoruz. Peki, waterproof suya dayanıklı rimel nasıl temizlenir?

Makyaj Temizleyicisi Kullanımı

Göz makyajı temizleyicisi kullanabilirsiniz. İlk olarak su geçirmez rimel için tasarlanmış olan pek çok göz makyajı temizleme ürünlerini satın alabilirsiniz. İyi bir makyaj çıkarıcı modeller göz makyajını hızlı, etkili olarak çıkarmaktadır. Cildiniz hassas olması durumunda hipoalerjenik ürünler kullanabilirsiniz. Hipoalerjenik ürünlerin içerisinde bulunan cildinize daha az zararlı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Katı halde yer alan Hindistan cevizi yağı ve gözde yer alan makyajı çıkarmanın en pratik yolları arasındadır. İnternet üzerinde katı halde satılan Hindistan cevizi yağını kolayca satın alabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra bir miktarda katı Hindistan cevizi yağını pamuk içerisine koyabilir ve bu pamukla makyajınızı çıkarabilirsiniz.

Bebek Şampuanı

Bebek şampuan markaları suya dayanıklı maskarayı etkili olarak çıkarılmasını sağlamaktadır. Çoğu marka bebek şampuan markaları renksiz ve parfümsüz olarak hipoalerjenik olarak üretilmesi ile hassas göz çevresinde güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir miktar bebek şampuan modellerini pamuğa dökebilir ve kirpikleriniz üzerine uygulamanız gerekir. Direkt gözlerinize uygulamaktan kaçınmanız gerekir. Bu durumda ilen normal şampuan kullanmamanız gerekir. Bu uygulama gözlerinize zarar vermektedir.

Vazelin Kullanmaktan Kaçının

Pek çok insan makyajını temizleyebilmek için vazelin kullanmaktadır. Fakat vazelin, yeterince hassas durumda bulunan göz çevresine zarar vermektedir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı suya dayanıklı rimeli çıkarmak konusunda son derece ideal bir yağ olarak yer almaktadır. Bu yağ suya dayanıklı durumunu düşürerek makyajı çıkarmaktadır. Pamuğa biraz zeytinyağı dökebilir ve tüm kirpikleriniz yağla beraber kaplanana kadar ovmanız gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu