Teknoloji

Nexus 4 Model Akıllı Telefonlar Android 5.1. Lollipop’ a Kavuştu

Nexus 4
Nexus 4

Google Android yeni sürümü olan 5.1 Lollipop’ u geçtiğimiz Mart ayında resmen duyurmuştu. Performans bakımından Android’ e yeni bir soluk getiren 5.1. Lollipop güncellemesi RAM yönetiminde düzeltme ve iyileştirme sağlayarak, pil yönetimini geliştiriyordu. Ayrıca uygulamaların ani kapanma sorunu da Lollipop ile çözülürken, Android materyal tasarım açısından da daha renkli bir görünüme kavuşmuştu. Google’ nin Android 5.1. Lollipop için iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını sürdürdüğü de son haberler arasında yer alıyor.
Android 5.1. Lollipop güncellemesi ile Nexus modellerinin birçoğunu yenileyen Google, işe Endonezya’ da n başlayarak tüm dünyaya yayılmıştı. Google, Android 5.1 Lollipop uygulamasını Nexus 4 için de OTA’ da yayınladı. Kasım ayında Nexus Lollipop 5.0. güncellemesi de OTA  üzerinden yayımlanmıştı.
Bilindiği gibi Nexus 4, 2012 senesinde kullanıcılarıyla tanışmış bir model. Nexus 4 kullanıcılarının Wİ_Fİ kullanımında aşırı güç kullanma gibi problemle, Ok Google ve bildirim, kablosuz bağlantı sorunlarını gideren Android 5.1 Lollipop’ tan ne kadar memnun kalacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu