Güzellik

Meyveli Cilt Bakımı

Bilindiği gibi meyveler cilt bakımı ürün ve uygulamalarında oldukça yaygın olarak kullanılmakta, bu doğal yiyeceklerin vücuda sadece içeriden değil, dışarıdan da destek olması sağlanmaktadır. Kozmetik alanında da bilindiği gibi meyveli cilt bakım ürünleri, el ve vücut kremleri, vücut yağları gibi ürünler oldukça yaygın olarak üretilmekte ve tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, doğal ürün kullanma meraklısı tüketiciler için meyve kullanarak evde hazırlanabilen cilt bakım maskeleri de mevcuttur. Taze meyveler kullanılarak evde çeşitli dudak, el ve yüz bakım karışımları elde edilebilir, bu yazımızın devamında da sizler için çilekli yüz maskesi tarifi vereceğiz.

Çilekli Yüz Maskesi

Çileği neredeyse sevmeyen yoktur. Bu hoş kokulu, bin bir derde deva tatlı meyvenin faydaları da saymakla bitmiyor. Bu yüzden işin uzmanları güzelliğimizi düşünerek bizler için çilekli yüz maskesi tarifi hazırlamışlar, üstelik hazırlaması da çok kolay. Bu maskeyi haftada bir uygulamak kısa sürede canlı ve arınmış bir cilt vadediyor. Düzenli olarak çilekli yüz maskesi uygulamak ciltteki lekeleri gidermede de oldukça faydalı bulunuyor, işte malzemeler ve tarifi:

  • 4-5 orta boy çilek
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeler karıştırılarak temiz cilde uygulanır ve yaklaşık 20 dakika bekletip yıkanır. Çilek, içerisindeki antioksidanlar ve meyve asitleri sayesinde cildinizi sıkılaştıracak, yoğurt ve bal ise hem cildinizi nemlendirecek hem de cildinize parlak bir görünüm verecek. Bu maskeyi uygulamanın sonucunda daha sıkı bir cilde sahip olacak ve çok daha genç görüneceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu