Sağlık

Hayat Tarzınıza Dikkat Edin Geç Yaşlanın!

Op. Dr. Parvana Seyidova tarafından yapılan açıklamalara göre genç kalmanın yolu hayat tarzını değiştirmekten geçiyor. Kadınlara önerilerde bulunan Seyidova genç kalmayı sağlayacak konulara değindi.

Kendinizle Barışık Olun!

Yaşları ilerledikçe kadınların kendileri ile daha barışık olmaları gerektiğine değinen Seyidova, özellikle açık havada yapılan yürüyüşlerin kadınlara oldukça faydalı geldiğini, bununla birlikte düzenli bir şekilde egzersiz yapmaları gerektiğini de söyledi.

Düzenli uykunun da kadınlara uzun ömür olarak döneceğini belirten Op. Dr. Seyidova, gün batarken uyuyup gün doğduğunda da uyanmanın faydalarından bahsetti. Gün içerisinde sevilen bir aktiviteyi yapmanın da kadınlar için meditasyon olacağını dile getiren doktor, evliliğinde kadınların ölüm riskini %27 oranında azalttığını söyledi.

genç kalmanın yolu 1Cinsel Hayat Ömrü 7 Yıl Uzatıyor!

Tek eşli cinsel hayat kişilerde ömrü uzatıcı etkiye neden olduğu gibi cinsel hayattaki sevgi ve saygı ortamı da geç yaşlanmayı sağlıyor. Sağlıklı bir arkadaş ortamı da kişilerin ömrünü %22 oranında etkileyerek uzamasını sağlıyor. Anne olmak ömrü uzatırken 25 yaş altında anne olan kadınlarda 100 yaşına kadar yaşama şansı da artıyor.

İnternet Kullanmak Ömrü Uzatıyor!

Bulmaca çözen kadınların zihinlerinin daha iyi çalıştığını ve uzun bir şekilde yaşadıklarını söyleyen Seyidova, gazete ve kitap okuyan bayanlarda ise beyinin fazlaca aktif olduğunu söyledi. Şaşırtıcı ancak gerçek olan durumlardan olan internet kullanımının ise sorun çözme becerisini güçlendirdiğini ve ömrü uzattığını da sözlerine ekledi.

Evcil Hayvanlar Kalp Krizini Önlüyor!

Kalp krizi geçirme riskini de azaltan evcil hayvan besleme alışkanlığı kadınlarda genç kalmanın yolları arasında bulunuyor. Özellikle kırsal alanlarda yaşayan kadınların şehir ortamında yaşayan kadınlara göre daha uzun yaşadığı da bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

İşini severek yapmak ve gülümsemek de genç kalmak isteyen bayanlar için Seyidova’nın önerilerinden birkaçı oluyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu