Dekorasyon

Evinizi Organize Edecek 10 Yepyeni Fikir

Evde ne kadar eşya olursa olsun önemli olan nokta bunların ne kadar kullanışlı olduğudur. Bu bakımdan pek çok insan organize evler hayal etse de bunu başarabilen kişi sayısı oldukça azdır. Bunun için birkaç püf noktasına dikkat etmek gerekmektedir. Evde kolay bulunan malzemelerle evi kolayca organize etmek mümkündür.

Genellikle baharatlar dolaplarda ya da raflarda en çok yer kaplayan ve dağınık duran malzemelerdendir. Dolayısıyla evleri organize etmek için işe baharatlardan başlanabilir. Bunun için baharatlar kâğıt tutucu yardımıyla dolap içindeki borulara asılabilir. Böylece hem yerden tasarruf edilmekte hem de aranan baharat kolayca bulunabilmektedir.

Evlerde bıçaklar tehlike arz ettiğinden dolayı muhafazasının düzgün yapılması hatta mümkünse özel bir yerinin olması gerekmektedir. Bunun için bambu çubuklar ile bıçaklık yapılabilir. Geniş ağzı olan cam bir kap içerisine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilen bambu çubukların arasına bıçaklar yerleştirilebilir. Böylece hem şık hem de işlevsel bir bıçak standı ortaya çıkmaktadır.

Organize Evler İçin Öneriler

Organize evler için fikirler incelendiğinde en kullanışlı önerilerden biri de danteller ile ilgilidir. Eski ve kullanılmayan danteller parça halinde kesilip raptiye ile raflara cep şeklinde monte edilebilir. Bu sayede çekmece içleri daha düzenli olmaktadır. Dolap içlerinden borular geçiyorsa sprey deterjanlar sıkma yerinden buraya asılabilir. Bu sayede altta kalan boşluklar farklı amaçla kullanılabilir. Gardolapların içerisinde şalların ve fularların kırışmaması adına mandal ile ipe tutturulabilir. Kabloların birbirine karışmaması adına ekmek paketlerini kapatan plastik parçaların üzerine isim yazılarak kablolara takılabilir. Kulaklıkların düğüm olması pek çok kişinin yaşadığı bir sorundur. Bunu önlemek için iki tane mandal Japon yapıştırıcısı ile birbirine yapıştırılır ve uç kısmı mandalın yuvarlar yerinden geçirilir. Bu sayede birbirine karışmasına engel olunabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu