Sağlık

Düğün Öncesi Kilo Verme

Özellikle gelin adayları için düğün öncesi kilo verme en önemli meselelerden biri olmaktadır. Bu dönemde, gelinler hızlı kilo vermeyi arzu eder ve en kısa sürede kilo vermenin yollarını araştırır. Gelinliğin bedene düzgün bir şekilde oturması son derece mühim olduğundan, fazla kilolardan çabucak kurtulmak gerekir. Peki, hızlı kilo kaybetmek için ne yapılmalı?

Hızlı kilo kaybetmeyi vaat eden pek çok farklı diyet programı, bitki çayları ve çeşitli ürünler bulunmaktadır. Ancak bunların çok fazla sağlıklı olmadığını belirtmekte fayda var. Bunların yerine, daha çok spor yaparak ve daha fazla feragat ederek daha hızlı kilo kaybedebilirsiniz.

Detoks Listeleri

Günümüzde, detokslar, hızlı kilo kaybetmek isteyenler arasında son derece yaygındır. Diyete henüz başlamadan, vücudun temizlenmesi, ödemin atılması için detoks programları uygulanmakta ve oldukça etkili olmaktadır. Detoksların büyük bir çoğunluğu sebze ve meyve ağırlıklı olmaktadır. Yalnızca birkaç gün için programlanan bu listelerin, daha uzun süre uygulanması sağlıksızdır. Bu nedenle, listenin, belirtildiği sürede ve belirtildiği şekilde uygulanması gerekmektedir.

Düğünden önce hızlı kilo vermek isteyenler, diyetlerine sağlıklı bir detoks ile başlayabilirler. Birçok farklı detoks listesi bulunmaktadır. Her detoksun belirli bir süresi olmaktadır. Ve detokslarda, su tüketimi fazlaca önemli olmaktadır. Gün boyu 2-3 litre su içilmesi gerekmektedir.

Bol Egzersiz

Kilo verme sürecini hızlandırmak için yapılabilecek en doğru uygulamalardan biri de egzersizi arttırmak olacaktır. Belirli bir program dahilinde, düzenli olarak egzersiz yapmanız daha kısa sürede istediğiniz formu elde etmenize yardımcı olacaktır. Koşu, ip atlama, yüzme ve çeşitli cardio egzersizleri oldukça fazla kalori yakmaktadır.

Paketli Gıda Tüketilmemeli

Eğer kısa süre içerisinde sağlıklı bir şekilde hızlı kilo kaybetmek istiyorsanız, paketli olan gıdaların tamamından uzak durmalı, hamur işi ve diğer çeşitli tatlı türlerini tüketmemelisiniz. Tatlı ihtiyacınızı kuru meyveler ve meyveler aracılığı ile giderebilirsiniz. Çikolatalardan ve diğer çeşitli abur cuburlardan uzak durmak düğün öncesi hızlı kilo vermek için gereklidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu