Güzellik

Cilt Tipi Belirlemesi Nasıl Yapılır?

Kişiden kişiye göre değişecek olan cilt tipi farklı şekillerde yapılacak olan incelemeler sonucunda belirlenebilir.

Doğru ürünlerin kullanılabilmesi için cilt tipi belirlenmesi gerekir. Cilt tipinize belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kişiden kişiye göre farklılık göstermekte olan cilt tipleri özellikle uygulanacak olan bakım veya ürünler konusunda doğru şekilde seçim yapılmasını sağlamaktadır. Kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt ve normal cilt sahip olabileceğiniz cilt tiplerini oluşturmaktadır. Günlük bakımınızı yaparken özellikle cilt tipinize uygun şekilde ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Cidde müziğinin yapılması ve doğru bakım ürünlerini kullanılabilmesi için cilt tipi belirlemesi nasıl yapılır? Özellikle kişilerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Cilt tipinizi belirlemek için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yapacağınız uygulama sayesinde cildinizin hangi tip olduğunu belirleyerek en uygun ürünler ile temizliğini ve bakımını yapabilirsiniz.

Cilt Tipi Belirleme Yöntemleri

Uygulayabileceğiniz cilt tipi belirleme yöntemleri arasında ilk yönden için öncelikle cildinizi temizleyerek daha sonrasında kurutmanız gerekir. Ardından parmaklarınız ile hafifçe cildinize bastırarak yağlı bir his kalıp kalmadığını kontrol etmeniz gerekir. Yağlı bir his kalması durumunda yağlı cilde sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz. Eğer yağlı bir his kalmıyorsa bu durumda kuru ya da normal bir cilde sahip olabilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz ikinci yöntemde ise kağıt mendil kullanımı ile sonuç alınabilir. Sabah kalktığınızda almış olduğunuz temiz kağıt bir mendil yardımıyla yüzünüzü hafifçe silebilir ve daha sonrasında kağıt mendili kontrol edebilirsiniz. Kağıt mendil üzerinde yağ kalıntısı varsa bu durumda cildinizin yağlı olduğunu anlayabilirsiniz. Kalmıyorsa cildiniz kuru veya normal bir cilt olabilir. Cilt tipinize belirlemenizi özellikle kullanacağınız ürünleri belirlemenizi kolaylaştırır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu