Güzellik

Cilt için Faydalı Vitaminler

Cildin içerisinde eksik olan vitaminler, bir süre sonrasında ciltte ciddi zararların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bunu engellemek adına cilt dokusunun korunması için ihtiyaç duyulan her türlü vitaminin alınması büyük bir önem taşıyor. A vitamininin eksikliği sonrasında kuruluk, kaşıntı, kötü bir görünüm meydana gelir. C vitamini ise en fazla bilinen vitaminler arasında yer alıyor. Genel olarak C vitamini güçlü bir aktioksidandır. Kırışıklık ve erken yaşlanma gibi etkilerin azalmasını sağlayan C vitamininin eksikliğinde ise hızlı yaşlanma meydana gelir.

 

Cilt için Faydalı Vitaminler
Cilt için Faydalı Vitaminler

Çok fazla güneş ışınına maruz kalmak, cildin üst yüzeyinin hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olur. Ve bir süre sonrasında da ciltte ne yazık ki kötü huylu tümor ortaya çıkar. Bunun olmasını engellemek adına insanların vitaminler arasında bir diğer çok bilineni, E vitaminini kullanmaları gerekiyor. Cildin dostu olan diğer bir vitamin ise K vitamini. Kanın pıhtılaşmasını sağlayan bu vitamin cilt üzerinde meydana gelen renk değişimini engellemektedir. Bu vitamin A vitamini ile birlikte kullanıldığı zaman etkisini arttırıyor.

Cilt için Faydalı Vitaminler
Cilt için Faydalı Vitaminler

B7 ve B3 vitaminleri ise ciltlerde oluşan ve insanların en büyük sorunlarından bir tanesi olan kızarıklık, kuruluk, ciltte meydana gelen kaşıntı ve grileşme durumlarını ortadan kaldırmak adına en büyük yardımcılardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Bu vitaminlerin kullanılması sonrasında cilt daha dolgun ve genç bir görüntüye sahip olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Pek meyve tüketmeyen birisiydim. O yüzden de vitamin eksikliğim vardı. Ve sürekli başım dönüyor bir şey yapma isteği kalmıyordu. Cilt rengim başka bir renk almaya başlamıştı. Doktora gittim ve vitamin ilacı verdi. Ama tabi bunu kullanmak sadece yetmiyordu. Bol bol meyve tüketmeye başladım ama dozunda tabi. Diyeceğim şey şu meyveleri mutlaka tüketmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu