Güzellik

Ceviz Maskesiyle Cildinizi Yenileyin

Ciltler, yaz aylarında güneş ışınlarından kirli havaya, tükettiğimiz hormonlu besinlerden cildimizi daha güzel göstermek için kullandığımız makyajlara kadar birçok sebepten dolayı yıpratıcı durumlarla karşı karşıya kalır. Bu gibi sorunlar karşısında cilt, eskiye göre daha cansız ve ışıltısız olabilir. Böyle sorunlarla karşılaştığınızda erken yaşlanma probleminiz oluşuyor olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına, cilt bakımınızı doğru zamanda yapmalı ve cilt bakımı için maskeleri önemsemelisiniz.

Ceviz Maskesiyle Cildinizi Yenileyin
Ceviz Maskesiyle Cildinizi Yenileyin

Cildinizi yenilemek, yeniden eski canlılığına kavuşturmak adına ceviz maskesini öneriyoruz. Cevizde bulunan antioksidan maddeler sayesinde cildinizde ki hücrelerin yenilenmesiyle beraber cildiniz eski parlaklığına ve canlılığına kavuşur.

Ceviz maskesi malzemeleri

4 tane ceviz, 4 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı kadar portakal suyu.

Ceviz Maskesiyle Cildinizi Yenileyin
Ceviz Maskesiyle Cildinizi Yenileyin

Ceviz maskesi hazırlanışı

Cevizler, mutfak robotu yardımıyla ince hal alacak şekilde çekilir. Daha sonrasında bu çekilmiş cevizlerin üzerine portakal suyu, süt ve balı dökerek tahta kaşık ile karıştırın. Karıştırdığınız ve elde edilen bu karışım ile yüzünüze masaj yaparak dairesel hareketlerle boynunuza kadar sürünüz. Ortalama 10 dakika boyunca bu maske yüzünüzde kalacak şekilde bekleyiniz. Daha sonrasında ılık su ile durulayarak maskeyi çıkartabilirsiniz.

Haftada 1 defa bu maskeyi yapmak, cildinize parlaklık ve canlılık katacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu