Dekorasyon

Banyonun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyolarımız evlerimizin en temel noktasıdır. Temizliğin ve titizliğin, evin içerisine yayıldıkları bir yerdir. Bu nedenle çok büyük bir önem sahiptir. Banyo içerisinin temiz bir kokuya hâkim olması, evin de temiz bir kokuda olmasına neden olacaktır. Banyodan yayılan temiz hava ve temiz koku, evin içerisine girer girmez kendisini belli edecektir. Buradan yayılan pis kokularda aynı oranda kendisini gösterecek ve evinizin pis bir koku ile baş başa kalmasını sağlayacaktır.

Banyonun Güzel Kokması İçin İpuçları
Banyonun Güzel Kokması İçin İpuçları

Genel itibari ile klozetler ve lavabo giderlerinden gelen pis kokular ve rüzgârlı havalarda havalandırma borusunun işlevini yitirmesi sonucunda, oradan gelen pis kokular, banyonuza hâkim olacaktır. Bu kokuların giderilmesi için, teknik açıdan koku giderici ve önleyici süzgeçler takmakta fayda olacaktır. Bunun haricinde banyonun güzel kokması için, sizlerin de yapacağı bazı şeyler vardır.

Banyonun Güzel Kokması İçin İpuçları
Banyonun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyonun Güzel Kokması İçin Teknik Detaylar

Bunlar arasında bulunan oda parfümleri, sorunu çözme noktasında size yardımcı olacaktır. Bunun dışında, karbonat ve limon suyunu klozet içerisine dökmeniz, sizleri bu noktada rahatlatacaktır. Kötü kokuların gelmesi engellenecek ve pis kokular tarihe karışacaktır. Bu tür uygulamalar ile kendi çapınızda sorunları çözme noktasında adımlar atabilirsiniz.

Bu uygulamaların dışında teknik olarak atacağınız adımları ile banyonun güzel kokması yolunda faydalar sağlayabilirsiniz. Koku önleyici süzgeçler ve pis su ana hattının son çıkış noktası üzerine atılacak olan cekvalf, pis su çukurundan tesisata gelecek olan kokuyu önleme görevi görecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu