Teknoloji

Airpods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Airpods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? Airpods nasıl güncellenir sorusu cihazı daha verimli kullanmaya devam edebilmek için gereken bir işlemi ifade eder. Birkaç adımı takip ederek güncelleme yapabilirsiniz.

Airpods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? Airpods yazılım güncellemesi yapılırken bazı adımları takip edebilirsiniz. Kablosuz kulaklık modellerinde öne çıkan tasarımları güncelleme yaparak kullanabilirsiniz. Yazılım güncellemelerinde bazı modellerde bu işlem yapılamamaktadır. İyileştirme ve hata gidermelere açık modellerde güncellemeler yüklenebilmektedir.

Airpods Güncelleme Adım Adım Nasıl Yapılır?

Airpods güncelleme uygulamaları manuel bir güncelleme harici değerlendirilebilir. Sürüme göre otomatik eklenen güncellemelerde yazılım kontrollerini yapabilmektesiniz. Güncelleştirmelerin yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için şu işlemleri yapabilirsiniz:

  • Airpods yerleştirdiğiniz şarj kablosunu aktif hale getirerek, kablosuz şarj desteklediğinden emin olmalısınız.
  • Kulaklık yakınlarına aktif olarak kullandığınız cihazı yerleştirin. İphone cihaz, ipad yerleşimi ardından güncellemeler alınmaya başlayacaktır. Ekstra bir işleme gerek bulunmamaktadır.

Telefonsuz Airpods Yazılım Güncellemesi Yapılabilir mi?

Airpods yazılım güncellemesi nasıl yapılır sorusu için telefonsuz bir işlem isteyenler yenilenen cihazla bunu sağlayabilir. Kullandığınız cihazın bir üst modelini alarak güncelleme yapmak mümkündür. Cihaz değişim dönemi geldiğini düşünüyorsanız bu alternatifi uygulayabilirsiniz.

Kablosuz kulaklıkların güncellenmesi kullanımdan alınacak keyfi daha da artırabilir. Model değişimi yapılırsa alacağınız keyif yeni özelliklerle beraber artabilir. Yeni cihazınızın da güncelleme dönemi geldiğinde bir telefon ve şarja takılan kulaklık çözümleri etkisini sürdürecektir. Kablosuz kulaklıklar tam şekilde kutusuna oturmuş olmalıdır.

Kablosuz Kulaklık Apple Sürüm Numarası

Kablosuz kulaklık sürüm numarası kontrolünü yapabilmek için Airpods’a tıklamanız gerekmektedir. Ayarlar uygulaması ardından genel bölümü işaretlenmeli ve hakkında kısmından devam etmelisiniz. Bu alanda sürüm numarası ve diğer detaylar yer almaktadır.

İnternet bağlantınızın kablosuz kulaklık güncellemesi yapılırken sorunsuz olması gerekmektedir. Gerekli kontrolleri yaparak işlemlere devam edebilirsiniz. Cihazınızın ios işletim sistemine sahip olması, istenen güncellemenin sürmesinde önemli bir kriterdir.

Apple Güncelleme Yapılmaması | Kablosuz Kulaklık Teknik Sorunları

Kablosuz kulaklık güncellemesi yapılmadığında bağlantı sorunları ortaya çıkabilmektedir. Ses ve işleyişte bazı aksamaları yaşamamak adına son sürüm takibini yaparak cihazı yenilemelisiniz. Apple kablosuz kulaklık modelleri kullanım talimatlarına uymadığınızda teknik arıza oluşabilir. Güncelleme harici sorunlarda uygun birimlerden destek alabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu