Dekorasyon

Soğuk İklimde Sıcak Yaşam Alanı Oluşturma!

Soğuk İklimde Sıcak Yaşam Alanı Oluşturma! Her sene hem mobilya tasarımcıları hem de iç mekan dekorasyon paydaşları tarafından, sanat ve moda üstünden esinlenerek, yeni sezona dair fikirler ileri sürülmektedir.

Soğuk İklimde Sıcak Yaşam Alanı Oluşturma! İnsanların yaşam alanlarını oluştururken, içinde yaşadıkları toplumun ruh halini yansıtan eğilimlere yönelmektedir. Toplumsal yapıyı oluşturan malzeme ile şekillerin yanı sıra renkler de önemsenmektedir. İnsanlar, yaşam alanlarını hayat tarzlarına göre oluşturmayı amaç edinmektedir. Bu doğrultuda güncel eğilimleri tercih etmektedir.

Minimalist Ama Rahat

Mutluluk felsefesi, son günlerin eğilimleri arasında kendini göstermektedir. Minimalist bir yaklaşım sergileyen bu eğilim, insanların yaşam alanlarını şekillendirirken nelere ihtiyaç duyduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır. Yaşamlarının büyük bir kesimini evlerinde geçiren insanlar, evlerinde hem dinlenme hem rahat etme hem de güzel vakit geçirme ihtiyacı hissetmektedir. Bunun için de, doğal renklerin ve düz şekillerin huzurlu bir ortam oluşturmasını amaçlamaktadır. Sevginin tonlarını evin her bir köşesinde detaylandırma gayesi edinmektedir.

Yaşam alanlarının yumuşak dokulu malzemelerle şekillendirilmesi, insanların rahatlığını perçinlemektedir. Minimalist yaklaşımda düzenlenen bir dekorasyon, oldukça havalı gözüktüğü kadar insanlara kimliksiz hissi de verebilmektedir. Ancak pürüzsüz malzemelerle oluşturulan düz çizgiler, rahat özellikli bir minimalist yaklaşım sergilemektedir. Bunu sağlayabilmek için öncelikle beyaz ya da krem rengi tercih edilmektedir. Pas yahut da bej rengin tercih edildiği de bilinmektedir. Ayrıca bu renklerin kırmızı ve tonları ile haki yeşili gibi renklerle bir uyum yakalanması, yaşam alanının görünümünü şekillendirmektedir.

Doğal Yapı ile Rengin Bütünlüğü

Açık ton seçenekleriyle dekorasyonda tercih edilen renkler ile pamuk yahut keten ya da ahşap özellikli doğal malzemelerin görünümleri ile bütünleştirilmesi, yaşam alanını huzurlu bir yapıya bürümektedir. Pofuduk özellikli yastıklar ile desteklenen yaşam alanında kullanılan lamba ile mumların yanı sıra battaniyeler ve halı, renk ve desen anlamında birbirini tamamlayan unsurlar olarak bir bütünlük arz etmektedir.

Minimalist yaklaşımın özelliklerini sergileyen raflar ile gösterişsiz formdaki mobilyalardan oluşması, havanın huzuruna ve rahat dokusuna katkı yapmaktadır. Organik özellik sergileyen yuvarlak formlarla bütünleşen tasarım, insanlara arzu ettikleri havayı sağlamaktadır. Dekorasyon objeleri ile tasarımın gerek renk gerekse de doku olarak bütünleşmesi, tasarımın başarısı manasına gelmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu