Sağlık

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin En Doğal Yolu

Bağışıklık sistemi, uzun ömürlülük ve esenlik için çok önemlidir. Zayıf bir bağışıklık sistemi, enflamasyondan kronik enfeksiyonlara kadar her çeşit kansere en çok zarar veren sağlık sorunlarına karşı savunmasız kılmaktadır.

Bağışlık Sistemini Güçlendirme

İyi Beslenmek

Burada hayati besinlerle bağışıklık sistemini sağlayan yiyeceklerin bir listesi. Bunlar, hepsi bağışıklık sağlığı için gerekli olan belirli bir çeşit veya miktarda vitamin ve mineral sundukları için dahil edilirler. Bunlar;

Brezilya Kuruyemiş, Badem, Hindistan cevizi, Orkinos, Orfoz, Fıstık Ezmesi, Mantar, Domates, Brokoli, Kuşkonmaz, Limon, Kayısı, Sarımsak, Tarçın, Zencefil, Zerdeçal, Yeşil Çay, Siyah Çay, Fermente Gıdalar (kefir, natto, kimchee, miso, tempeh, turşu, lahana turşusu, yoğurt (şeker için izle), ve zeytin)

Egzersiz

Düzenli egzersizin, onlarca diğerleri arasında endorfin salınımı, hormon dengesi ve stres rahatlaması gibi sonsuz faydalarını zaten bilirsiniz. Vücudunuzu hareket ettirmek genetik bir zorunluluktur ve sağlıklı yaşam onsuz gerçekleştirilemez.

Seks Hayatı

Şaşırabilirsiniz fakat bu doğru bir tespit, eğer eşiniz sağlıklı olmanızı istiyorsa, bu yapılması hatta sık sık yapılması gerekir. Haftada bir veya iki kez seks yapmak, soğuk algınlığı ve griple savaşmak için gerekli antikorların üretimini % 33 artırır.

D Vitamini Alınması

Grip virüsünü deaktive etmek için 3 ayrı çalışmada D vitamini gösterilmiştir. Ayrıca antibiyotik üretimi ve inflamasyonu kontrol etmek için de gereklidir. Çoğu insan, genlerimizi doğrudan etkileyen bu hayati hormonda büyük ölçüde eksiktir, bu yüzden herkesin kaliteli bir D vitamini takviyesi alması önerilmektedir. Böyle bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

Probiyotikler

Probiyotikler, iyi bakterileri takviye eder ve bağırsakta düzgün bir denge olmasını sağlar. Çoğumuz probiyotiklerde zaten yetersiz olarak doğarız ve daha sonra onları tahıl, şeker, alkol, işlenmiş gıdalar ve antibiyotik tüketerek yok ederiz. Kaliteli probiyotikler bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu